Замок Шенборна – перлина Закарпаття

Замок Шенборна

Замок Шенборна справжня перлина Закарпаття, який розташований неподалік від Мукачева. Від нього віє незвичайністю та середньовічною романтикою, епохою лицарства та історією, яка сягає в XIX ст. В ньому відбувалися зйомки «Снігової королеви» і культового серіалу «Сімнадцять миттєвостей весни».

Замок Шенборна є колишньою резиденція та мисливським замком графів Шенборнів, а з 1946 року — санаторій «Карпати», пам’ятка архітектури національного значення України.

Палац побудували в кінці XIX сторіччя. Тодішні архітектори використали неоромантичній стиль, об’єднавши найбільш колоритні риси романської і готичної архітектури. Замок Шенборн побудований за астрономічним принципом.

Кожен елемент палацу є функціональним і відіграє свою символічну роль. Наприклад, вікон в будівлі 365, як днів у невисокосному році. Цікавим є те, що 366-е вікно замуровано, очевидно, на випадок такого. У році 52 тижні. Рівно стільки димоходів у замку. Кількість входів – дорівнює календарному року. У кутах палацу – 4 вежі, що символізують пори року: зиму, весну, літо й осінь. Гострі баштові шпилі прикрашені флюгерами.

Стіни замку Шенборна оздоблені символікою, що належить до графського роду. А вікна – унікальними вітражами, що ілюструють його велику історію.

Довкола замку знаходиться неймовірно гарний парк в англійському стилі. Він зачаоровує великою кількістю зелених газонів, стежок і рідкісних рослин. В ньому ви зможете зустріти японську сакуру, яку за легендою привіз і висадив сам граф Шенборн. Також тут можна зустріти магнолії, веймутові сосни, італійську гліцинію й інші екзотичні дерева і чагарники. Родзинкою парку є оригінальні скульптури, що зображують звірів, на яких полювали господарі замку.

Династія Шенборнів
Шенборн — аристократичний (графський) німецько-австрійський рід, який нараховує кілька високопоставлених осіб римо-католицького духовенства. Представники цієї родини були найбільшими землевласниками на Закарпатті. Після придушення антигабсбурзького повстання маєтки князя Ракоці та повстанців 31 липня 1728 року були подаровані цісарем Карлом VI архієпископу Лотару Францу Шенборну, який доручив керівництво своїми володіннями кузену Фрідріху Карлу Шенборну, як спадкоємцю.

Розташування: Закарпатська область, Мукачівський район, с. Карпати,

Тел.: +38 (03131) 7-33-07, 7-32-88, 4-99-16

GPS:48.525016  22.874572

Час роботи: 09:00-17:00

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *