Жовква – ідеальне місто-фортеця

Жовква

Вас вітає блог львівської туристичної агенції ЗахідТур. Сьогодні ми будемо говорити Жовкву – ідеальне місто для життя.

За 32 км на північ від Львова, біля підніжжя одного з крутих уступів мальовничого горбистого пасма Розточчя гори Гарай лежить старовинне місто – Жовква.

Одна з перших згадок про поселення відноситься до 14 ст. Однак реальний відлік часу місто розпочинає від 1594 р. , коли фортецю тут заснував гетьман Станіслав Жолкевський(1547 – 1620).

  • Одразу при в’їзді до міста стоїть дерев’яна церква Св. Трійці(1720 р.). Вона діюча і в ній зберігся один із найкращих іконостасів того часу.
  • Подорож центром міста варто розпочати з Ринкової площі(зараз Вічева). В минулому її оточували житлові будинки. У кількох з них збереглись аркадні галереї, що дозволяли мандрувати містом за будь-якої погоди.(показати їх на відео)
  • Спорудження Жовківсього замку на переломі 16 – 17 ст. У різний час над ним працювали архітектори Павло Щасливий, Павло Римлянин, Амброзій Прихильний.

Музей “Жовківський замок”

В Жовківському замку функціонує музей, філія Львівської картинної галереї. Експозиція музею розповідає про історію Жовкви з часів заснування міста і до наших днів. Відвідувачі можуть побачити макети замку і міста, копії портретів Жолкевського і його родини, старі фотографії Жовкви та її мешканців, археологічні знахідки.

Крім того, в музеї регулярно виставляють свої твори місцеві та львівські художники.

Адреса – пл. Вічева, 2. Графік роботи музею: Вівторок-Субота, 10:00-17:00; Неділя, 12:00-17:00; вихідний – Понеділок

Мал 1. Площа Вічева фото м. Жовква

  • Наступна пам’ятка Жовкви – костел Святого Лаврентія. Збудований у 1606 – 1618 роках на штучному насипі, закладеному полоненими турками, як родовий мавзолей родини Жолкевських та пантеон лицарської слави.
Мал 2. Костел Св. Лаврентія
  • Костел Святого Лаврентія вважають найбільшою, найгарнішою та найбагатшою спорудою Жовкви. Оборонна вежа біля костелу використовується, як дзвіниця. Через свій нахил вона отримала назву – статус місцевої “пізанської вежі”.
  • Одразу за колегіатою знаходиться греко-католицький монастир і Троїцька церква. Остання була значно перебудована 1906 р. На особливу увагу заслуговують розписи в неовізантійському стилі виконані у 1930 роках.
  • Недалеко від автобусної станції в запустінні і забутті перебуває будівля Синагоги зведена в 1692 – 1700 роках. Ця колись чудова ренесанська споруда належить до Львівської мистецької школи. За часів другої світової війни синагога була спалена нацистами. Сьогодні можна помітити окремі спроби реставрувати будівлю.
C:\Users\Admin\Desktop\Zhovkva_Synahoha_u_19_stolitti.jpg
Мал 3. Жовківська Синагога
  • Поряд інтригує своїм виглядом та висотою кам’яного муру Домініканський собор
Мал 4. Домініканський собор м. Жовква

Жовківська Єврейська друкарня

Жовківська єврейська друкарня була відомою на увесь світ. Заснування друкарні датується 1690 роком. Друкували тут традиційну релігійну літературу, а також богословські диспути авторів, які надсилали свої твори з різних країн світу. У 1795 році тут видрукували трактат «Палець Азарії» (написаний 1727 року), де розглядається питання єврейської етики. Автор трактату – Менахем Гакоген.

Друкарня знаходилася на Ринковій площі. Це була приватна друкарня Убі Фабуса Леві з Амстердаму (Ubi Fabus Lewi). Нащадки Убі Фебуса володіли друкарнею в Жовкві до кінця XVIII ст.

Час роботи: 10:00-17:00, неділя 12:00-17:00.
Понеділок — вихідний.Контакти:Львівська область
Жовківський район
м. Жовква
пл. Вічева, 2

Тел.: +38 (067) 996-96-68

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *